SHQIPËRI

Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s

Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Pas anijes Lissus në detin Egje, marina shqiptare do të patrullojë në Mesdhe në kuadër të operacionit FOCOPS edhe me anijen Butrinti.

Lajmi është bërë me dije nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan se “Ekuipazhi shqiptar do të kryejë detyra speciale nën Komandën e Forcave Detare të NATO-s për njohjen e situatës detare dhe ndalimin e aktivitetit të paligjshëm”.

Related posts

Mickovski selam Ali Ahmetit me kallash (FOTO /VIDEO)

admin

Tragjedia në liqenin e Banjës, gjenden katër trupat e pajetë të familjes Zogu

admin

Vdes 17-vjeçari shqiptar në Greqi, u përplas me kamionin e mbeturinave

admin