AKTUALE

Takimi Mexhiti- Lawson: Marëdhëniet e forta me Mbretërinë e Bashkuar janë esenciale për aritjen e qëllimeve tona strategjike

Pata privilegjin sot të mirëpres Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z. Matthew Lawson.

Mbretëria e Bashkuar, si një nga fuqitë më të mëdha dhe të rëndësishme në botë, ka luajtur gjithmonë një rol kyç në promovimin e paqes, stabilitetit dhe zhvillimit ekonomik globalisht por edhe në vendin tonë. Bashkëpunimi ynë me Mbretërinë e Bashkuar përfaqëson një mundësi të jashtëzakonshme për të përparuar në shumë fusha, duke përfshirë mjedisin, ekonominë dhe integrimin evropian.

Për Maqedoninë e Veriut, marrëdhëniet e forta me Mbretërinë e Bashkuar janë esenciale për arritjen e qëllimeve tona strategjike.

Mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe presim me padurim të punojmë së bashku për të ndërtuar një të ardhme më të mirë dhe më të qëndrueshme për vendin tonë dhe rajonin.

Related posts

Uniformat e policisë edhe në shqip/ Ahmeti: Vlerë barazie që nga Marrëveshja e Ohrit, tanimë një premtim i realizuar

admin

Izet Mexhiti uron Ramazanin: Muaji që reflekton sakrificën, devotshmërinë, triumfin e së mirës, mposhtjen e koprracisë

Gjyla Halili

Rasti tragjik në Pejë, reagon presidentja: Ky femicid që ka marrë përmasa të jashtëzakonshme duhet të ndalet

Gjyla Halili